Teknoloji

WhatsApp’a Çapraz Platform Desteği Geliyor: Artık Kişilerinizde Olmayan Kişilere Mesaj Gönderebileceksiniz!

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde Avrupa Birliği’nin teknoloji şirketleriyle ilgili önemli bir kararından bahsetmiştik. Bahsettiğimiz . Bu içerikte; ” Dijital Piyasalar Hukuku” kapsamında “kapı bekçisi” teknoloji şirketlerinin hangileri olduğu ve ne yapması gerektiği kamuoyuyla paylaşıldı. nasıl uyumlaştırılırbu ortaya çıkarıyor.

2.23.19.8 koduyla WhatsApp Android beta sürümü , Meta’nın Avrupa Birliği’nin aldığı karara uymak için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Buna göre WhatsApp gelecekte platformlar arası destek sunacak. Uygulamaya eklenecektir” üçüncü taraf sohbetleri“adlı yeni bir bölüm, kullanıcıların WhatsApp dışındaki uygulamalardan gelen mesajlara da erişmesine olanak tanıyacak.

Özelliğin nasıl çalışacağı henüz bilinmiyor

WABetaInfo, özelliğin nasıl çalıştığına dair herhangi bir tespitte bulunmadı, bunun için şimdilik yalnızca kolay bir ekran görüntüsü alabiliyor. bulunamadı . Durum böyle olunca özelliğin nasıl çalışacağına dair en ufak bir bilgiye sahip değiliz. Ancak bu özellik sayesinde telefonunuza gönderilen SMS mesajlarının üçüncü taraf sohbetler bölümüne dahil edileceğini düşünüyoruz. Kullanıcı WhatsApp üzerinden gelen mesajı WhatsApp üzerinden görüntüleyebilir. cevap verebilecek.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik ne zaman kullanıcılara ulaşacak? emin değil . Aslına bakılırsa bu özelliğin global olarak kullanıma sunulup sunulmayacağı belli değil. Meta ayrıca bu yeni özelliği yalnızca Dijital Piyasalar Maddesinin geçerli olduğu Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabilir hale getirebilir. Önümüzdeki günlerde kapı bekçisi ilan eden tüm teknoloji şirketleri Benzer adımlarla karşılaştık.Bu bir süreç gibi görünüyor.

Kapı bekçisi ve kapı bekçisi olarak beyan edilen tüm teknoloji şirketleri için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu