Teknoloji

Sevilmeyen Tek Fallout Oyunu 13.5 Milyon Oyuncuya Ulaştı!

Bethesda’nın Fallout serisindeki son oyunu serpinti 76 yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Oyuncuların pek beğenmediği bu yapım uzun bir aradan sonra 13.5 milyon oyuncu sayısı ile rekor kırmayı başardı.

Ortaya çıktığında büyük bir olaydı.

Fallout 76, serinin en kötü çıkan oyunuydu. Oyun içi hataların kullanıcıları rahatsız ettiği dönemlerde Steam incelemeleri taban tabana zıttı. Ancak yılmayan Bethesda, oyuna getirilen birçok yeni içerikle bu döngüyü kırdı.

Farklı oyun içerikleri ve hata düzeltmeleri yayınlandı.

Oyundan ümidini kesmeyen yapımcı firma Bethesda, birçok güncelleme ile eski ihtişamlı zamanlarına geri dönmeyi başardı. İlk düzenlemeler oyundaki hataları düzeltmeyi amaçlıyordu. Ayrıca birçok NPC’yi elden geçiren şirket, oyuncuların ilgisini çekebilecek etkinlikler düzenlemeyi de ihmal etmedi.

Fallout 76 yılsonu raporu yayınlandı.

Rapora göre Ekim ayı sonuna doğru yarım milyon oyuncunun satın alma yaptığı ve yıl sonunda toplam 13.5 milyon oyuncunun Fallout 76 oynamanın keyfini çıkardığı belirtiliyor. Berbat bir çıkış yapan ve toparlanması zor denilen bir oyunu bu seviyelere getirmek bir başarı örneği.

Yeni Fallout oyunu kulislerden de konuşulmaya başlandı.

Bu güncellemelerle birlikte oyunu zirveye taşıyan Bethesda, yeni bir Fallout oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Elder Scrolls ve Starfield gibi yapımlarla 2023-2024 semalarında boy gösterecek olan şirketin 2025 yılında yeni bir Fallout oyunu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu