Haber

Gemlik Kent havadan görüntülendi

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Gemlik’te, depremden etkilenen vatandaşların güvenli bir barınma ortamına sahip olmaları için iş insanlarının ve kurumların katkılarıyla inşa edilen Gemlik Konteyner Kenti havadan görüntülendi.

Hatay’ın depremden en çok etkilenen ilçelerinden İskenderun’da kurulan Gemlik ilçesi, konteyner konutlarda bine yakın depremzedeyi barındırıyor. Alt yapı çalışmaları tamamen tamamlanan bu bölgede ihtiyacı karşılayacak dokuz adet tuvalet ve duş bulunurken, Gemlik Belediyesi tarafından kurulan aşevi her gün 3 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılıyor.

Gemlikli iş insanları, kurumlar ve vatandaşlara teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Kahramanmaraş ve Gaziantep’te meydana gelen depremde hayatını kaybeden binlerce vatandaşımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası Gemlik deprem bölgesine yardımlarını kesintisiz sürdürüyor. Bugüne kadar bölgeye 50 tır yardım ulaştırdık. Kış kurallarının getirdiği aksaklıklarla birlikte bölgede yaşayan vatandaşlarımızın kalacakları alanlar oluşturmaya devam ediyoruz. İskenderun Numune Mahallesi İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde yaklaşık 20 dönümlük alan üzerine kurduğumuz konteyner kentte şu anda yüz konteyner konutta bin vatandaşımızı ağırlıyoruz. Depremin yaralarını hep birlikte saracağız ve bu şiddetli günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, barınma ihtiyacının devam ettiğini belirterek, iş insanlarını konteyner bağışı yapmaya davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberyerkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu