Haber

Bakan Kirişci depremzedelerle yemekte bir araya geldi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ankara’da bakanlığa bağlı konukevlerinde kalan depremzedelerle bir araya geldi. Bakan Kirişci, “Devlet millet el ele verdi çok şükür yaralarımız artık sarılmaya başladı.

Bakan Kirişci, Devlet Su İşleri 5’inci Bölge Müdürlüğü’nün (DSİ) Sosyal Tesislerinde bakanlığa ait konukevlerinde kalan depremzedelerle yemek yedi. Bakan Kirişci’ye eşi Hanife Kirişci, bakan yardımcıları ve genel müdürler eşlik etti. Bakan Kirişci, depremzedelerle tek tek sohbet ederek çocuklara oyuncak hediye etti. Depremzedelere geçmiş olsun dileyen Kirişci, “Bu depremi asrın felaketi olarak nitelendirdiğimizde başta abartılı bulanlar olabilir ama artık dünya literatüründe ortak bir değerlendirme var. Bu deprem yüzyılın felaketi Kapsamı, şekli ve prestijiyle farklı bir deprem Bir sarsıntı hayal edin Kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum kuruluşlarından kurtarma ekiplerimiz de dahil olmak üzere gönüllülerimiz ihanet ederek sahadaydı. ,görevler vardı.Hatay’a tayin oldum.Devlet millet el ele verdi.Çok şükür yaralarımız sarmaya başladı,kurtarma çalışmalarımız tamamlandı.11 il Deprem evlerimizi deprem evlerimizi yapmış olacağız. tarihlerde görüştük ve vatandaşlarımızı orada ağırlayacağız” dedi.

7 BİN 558 DEPREM MAĞDURU BAKANLIK MİSAFİRHANESİNDE AĞIRLANDI

Afet sonrası Türkiye genelinde 7 bin 558 depremzede bakanlıklar bünyesindeki misafirhanelerde ağırlanıyor. Ankara’da ise bakanlığa bağlı 11 misafirhanede depremzedelere hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu