Haber

Samsun A Milli Futbol Takımı’nı ağırlıyor

ANADOLU’nun işgalinin sona erdiği ve Milli Mücadele’nin başladığı sembol şehir Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında A Milli Futbol Takımı’nı konuk etmeye hazırlanıyor.

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda Galler ile oynayacağı karşılaşmaya Samsun ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 19 Haziran Pazartesi günü 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak karşılaşma için kentte milli coşku var.

MİLLİ TAKIM KAPALI OFİS OYNAYACAK Anadolu işgalinin sona erdiği ve Milli Mücadele’nin başladığı sembol şehir Samsun halkı, Milli Futbol Takımı’nın 100. yıl dönümünde Galler ile oynayacağı maçın biletlerine yoğun ilgi gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu. 33 bin 919 kişilik stad için satışa çıkarılan biletler 1 saatte tükendi. 19 MAYIS STADI MİLLİ MAÇA HAZIR Milli maç öncesi kentte seferberlik ilan edildi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen ekip tarafından 19 Mayıs Stadı’nda tespit edilen eksiklikler. Spor İl Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından koordineli bir çalışma yürütüldü ve tamamlandı. 19 Mayıs Stadı’na giden yollar asfaltlandı. Stadyum temizlendi. Kırık koltuklar değiştirildi. Basın tribününün yeri değiştirilerek uluslararası standartlara uygun hale getirildi. İnternet altyapısı güçlendirildi. MİLLİ MAÇ 27 YIL SONRA OYNANACAK

Samsun, 1 Mayıs 1996’da Türkiye-Ukrayna özel maçına ev sahipliği yaptı ve A Milli Futbol Takımı Ukrayna’yı 3-2 mağlup etti.

haber-sarikaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu