Haber

Rusya Savunma Bakanlığı: Rus ordusu Donetsk yönündeki taarruzunu sürdürüyor

Bugünkü basın açıklamasında Rusya’nın Ukrayna’daki özel askeri harekatına ilişkin güncel bilgileri paylaşan Konaşenkov, Rus Silahlı Kuvvetlerinin Ukrayna kuvvetlerinin karşı taarruzunu engelleyerek Donetsk istikametinde başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Tümgeneral Konaşenkov, “Rus ordusu birlikleri, Donetsk yönündeki taarruz operasyonunu sürdürdü. Önleyici ateş gücüyle, düşmanın Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 59. Motorlu Tüfek Tugayı’na bağlı bir tümenle Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin (DHC) Peski yerleşimi yönündeki Rus mevzilerine saldırı girişimi önlendi.terimleri kullandı.

“Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin insan gücü ve askeri teçhizatının Kupyansk ve Krasny Limanı istikametlerinde yoğunlaştığı bölgelere yönelik düzenlenen geniş çaplı atışlar sonucunda 70’e yakın Ukrayna askeri, 3 zırhlı muharebe aracı ve 5 otomobil imha edildi”Konaşenkov, Ukrayna ordusunun bu cephede 30’a yakın askeri personel, 2 zırhlı piyade aracı ve 3 kamyonet kaybettiğini söyledi.

Rus komutan, Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait 2 MiG-29 savaş uçağı ve 2 Mi-8 helikopterinin Rus hava savunma sistemleri ve DHC topraklarında havada düşürüldüğünü bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu