Haber

Pakistan’daki intihar saldırısında ölü sayısı 100’e yükseldi

Kurtarma ekipleri, Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’de bir camide meydana gelen patlamanın ardından hayatını kaybedenleri arıyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)

İSLAMABAD, 1 Şubat (Xinhua) — Pakistan’ın kuzeybatısındaki Hayber Pakhtunkhwa eyaletindeki bir camiye Pazartesi günü düzenlenen intihar saldırısında ölü sayısı 100’e yükseldi ve 200’den fazla kişi yaralandı.

Hayatını kaybedenlerin neredeyse tamamı polis, polis teşkilatının üniformalı personeli veya onların ziyaretçileri ve aileleriydi.

Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’deki patlamanın ardından ölen bir kişinin cenazesine insanlar katılıyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’deki patlamanın ardından güvenlik görevlileri bir caminin avlusunda toplanıyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Kurtarma ekipleri, Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’deki patlama alanından ölü bir kişinin cesedini taşıyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Saeed Ahmad/Xinhua)
Kurtarma grupları, Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’deki patlama alanında kurbanları arıyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Saeed Ahmad/Xinhua)
Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’de meydana gelen patlamanın ardından bir hastanenin önünde ağlayan bir çocuk, 30 Ocak 2023. (Fotoğraf: Saeed Ahmad/Xinhua)
Güvenlik görevlileri, Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’deki patlamanın ardından camiyi inceliyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)

Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşaver’de meydana gelen patlamada hayatını kaybeden bir kişinin cenazesine insanlar katılıyor, 31 Ocak 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)

haber-taskent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu