Haber

İstanbul’daki Stanley Kubrick sergisi 2 Nisan’a kadar uzatıldı

Ünlü yönetmen Stanley Kubrick’in eserlerine kronolojik bir bakış sunan “Stanley Kubrick” sergisi, 2 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.

İstanbul Sinema Müzesi’nde devam eden sergiyle ilgili yapılan açıklamada, 1 Ekim 2022’de açılışı yapılan ve bu ay içinde tamamlanması planlanan stanttaki yoğun talep nedeniyle uzatıldığı belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile NuLook Sinema Prodüksiyonlarına da katkı sağlayan sergide, Kubrick’in 1940’larda Look dergisiyle başlayan ilk sanatsal adımlarından, 1940’larda vizyona giren son filmi Eyes Wide Shut’a kadar 16 filmi yer alıyor. tartışma konusu, kronolojik bir sunumla izleyiciye sunulur.

Müzenin 3. ve 4. katlarında stant için özel olarak tasarlanan özel efektler, maketler ve interaktif alanlar, New York merkezli yönetmenin mekan ve sinema bağlamındaki yaratıcılığını ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Ziyaretçilerin Kubrick’in sıra dışı dünyasına yakından tanık olmalarını sağlayan stantta yayınlanmamış birçok belge, obje, senaryo, kamera, lens ve eşsiz kostümler yer alıyor.

duraganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu