Haber

ABD: IŞİD’in üst düzey yöneticisi Hacı Ali öldürüldü

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin kuzeyinde IŞİD’in üst düzey liderlerinden Abdulhadi Mahmud Al-Haji Ali’yi öldürdüklerini açıkladı.

Dün (17 Nisan) sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan CENTCOM, “Bugün sabah saatlerinde ABD Merkez Kuvvetleri’ne bağlı güçler, IŞİD’in bölgedeki terör saldırılarını planlamaktan sorumlu yöneticisi ve operasyon planlayıcısı Abdulhadi Mahmud Al-Haji Ali’yi görevlendirdi. Orta Doğu ve Avrupa’da ‘öldürdü’ ifadesini kullandı.

‘SADECE ABD GÜÇLERİYLE BİR OPERASYON’

Operasyonun sadece ABD güçleri tarafından helikopter baskını ile gerçekleştirildiği belirtilirken, bu saldırının DAİŞ’in yabancı yetkilileri kaçırma planlarına ilişkin elde edilen istihbaratın değerlendirilmesi sonrasında gerçekleştirildiği belirtildi.​

CENTCOM’dan dün sabah yapılan açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen helikopter destekli operasyonda, Suriye ve Avrupa’ya yönelik harekâtlarını planlayan IŞİD’in üst düzey bir isminin amaçlandığı belirtilerek, saldırıyı gerçekleştiren kişi hakkında bilgi verildi. muhtemelen ölü paylaşılmadı. (DIŞ HABERLER)

haber-lalapasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu